Vláda schválila rozpočet. Výdavky aj príjmy sa zvýšia o 1,5 miliardy

Celkové príjmy štátneho rozpočtu sa v tomto roku zvyšujú o 1,5 mld. eur a celkové výdavky taktiež o 1,5 mld. eur. Vyplýva to z návrhu novely zákona o štátnom rozpočte na tento rok, ktorý schválila vláda na svojom pondelkovom online rokovaní. Zároveň ministri schválili aj skrátené legislatívne konanie.

26.09.2022 13:55
Igor Matovič Foto: ,
Minister financií Igor Matovič.
debata (13)

Úpravy zohľadňujú septembrovú prognózu Výboru pre daňové prognózy. Aktuálnym materiálom sa reaguje na prudký nárast cien energií, výrazný nárast inflácie, vojenský konflikt na Ukrajine, ako aj na zabezpečenie zdrojového krytia zvýšených finančných nákladov súvisiacich s výrazným nárastom cien tovarov a služieb pre poberateľov dôchodkových dávok.

vybor pre obranu a bezpecnost, Krajniak, Čítajte viac Budúcoročný rozpočet štátu bude v nejakej podobe schválený, predpokladá Krajniak

Zvýšené výdavky štátneho rozpočtu sa navrhuje alokovať v kapitole Všeobecná pokladničná správa za účelom ich efektívneho a hospodárneho prerozdelenia z dôvodov, že nie je definitívna ich detailná štruktúra a následné použitie výdavkov prostredníctvom jednotlivých kapitol štátneho rozpočtu. Navrhovanými úpravami sa nemení hotovostný schodok štátneho rozpočtu.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #rozpočet
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy