Príspevok 100 eur. Čas na podanie žiadosti o inflačnú pomoc sa kráti

Úrady práce a sociálnych vecí vyplatili občanom v rámci takzvanej inflačnej pomoci už takmer 98 miliónov eur.

22.08.2022 15:17
SR vláda 77. schôdza rokovanie krajniak milan Foto: ,
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina)
debata

Osobní asistenti, opatrovatelia osôb s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) bez poberania príspevku na opatrovanie a osoby nad 62 rokov bez poberania dôchodku majú už len zopár dní na to, aby úrady práce a sociálnych vecí požiadali o jednorazový príspevok v sume 100 eur. Lehota na podanie žiadosti o tento príspevok im uplynie 31. augusta tohto roka. V tlačovej správe na to upozornilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Úrady práce a sociálnych vecí vyplatili občanom v rámci takzvanej inflačnej pomoci už takmer 98 miliónov eur. Išlo o pomoc pre viac ako 810-tisíc občanov.

Boris Kollár v predvolebnom videu o nájomných bytoch. Čítajte viac Kollár sľuboval 200 eur za dvojizbový byt. Aká bude realita? Nie veľmi ružová, vravia odborníci

Nárok na inflačnú pomoc majú ľudia, ktorí vykonávali osobnú asistenciu na základe zmluvy o výkone osobnej asistencie predloženej úradu práce v rozsahu najmenej 12 hodín počas prvého štvrťroka tohto roka. Druhou skupinou sú osoby, ktoré nepoberajú peňažný príspevok na opatrovanie, avšak opatrujú fyzickú osobu s ŤZP odkázanú na pomoc inej osoby alebo opatrujú blízku osobu staršiu ako 80 rokov. Tretiu skupinu osôb tvoria ľudia, ktorí najneskôr v máji tohto roka dosiahli vek 62 rokov a zároveň v máji boli bez príjmu z práce a neboli poberateľmi starobného či iného dôchodku, prípadne obdobnej dávky zo zahraničia.

debata chyba
Viac na túto tému: #inflácia #príspevok
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy