Doležal podporuje zníženie DPH pre cestovný ruch, koalícia je však od dohody ďaleko

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) podporuje zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na služby v cestovnom ruchu. Koalícia je však v tomto smere od dohody ďaleko. Rokovania by mohla oživiť avizovaná daňovo-odvodová reforma. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie rezortu dopravy.

, 22.04.2022 13:44
Doležal Foto: ,
Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).
debata (2)

Zástupcovia ministerstva dopravy sa podľa odboru komunikácie zúčastnili na stretnutí pracovnej skupiny na pôde Ministerstva financií (MF) SR, kde podnikatelia v sektore prezentovali nielen potrebu zníženia DPH, ale aj pozitívne efekty, ktoré by to prinieslo.

Image 2 Čítajte viac Matovič s Krajniakom oznámili, kto dostane peniaze pre zdražovanie: Budú to 100-eurové poukážky a prídavky na deti

„Túto myšlienku podporujeme, keďže to sektoru jednoznačne pomôže, ale v rámci koalície sme ešte ďaleko od dohody. Veríme, že čoskoro sa rokovania o tejto téme obnovia aj v nadväznosti na daňovo-odvodovú reformu, ktorú minulý rok predstavilo MF SR,“ priblížil pre TASR rezort dopravy. Ministerstvo zároveň spresnilo, že okrem prípadného zníženia DPH sa zaoberá aj inými spôsobmi, ako stimulovať cestovný ruch.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #DPH #cestovný ruch
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy