Premiér Heger má novú šéfku zboru poradcov, je ňou bývala bankovníčka

Predsedníčkou Zboru poradcov predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO) je od utorka Elena Kohútiková. Na sociálnej sieti o tom informuje premiér. Kohútiková viac ako 30 rokov pôsobila v sektore bankovníctva.

05.04.2022 18:00
heger Foto: ,
Premiér Eduard Heger
debata (1)

„Jej rozhodnutie prijať ponuku viesť môj zbor poradcov si nesmierne vážim. Často hovorím, že ak chceme dostať Slovensko do formy, tak musíme stavať aj na skúsenostiach. A tie jej sú pre mňa ako predsedu vlády nesmierne cenné,“ skonštatoval Heger.

Vladimir Putin Čítajte viac Putin ťaží z vysokých cien energií. Ropa mu môže priniesť dodatočných 10 miliárd dolárov

Premiér ocenil, že Kohútiková sa vo funkcii viceguvernérky Národnej banky Slovenska (NBS) aktívne podieľala na zavádzaní eura na Slovensku. Zároveň zastáva pozíciu podpredsedníčky Dozornej rady VÚB a je členkou Strategickej rady pre implementáciu Plánu obnovy a odolnosti SR.

Zbor poradcov premiéra má podľa údajov zverejnených na webe Úradu vlády (ÚV) SR 18 členov. Okrem iných sú jeho súčasťou napríklad Alexander Duleba, ktorý radí v oblasti verejných politík, tiež Ján Buc ako poradca pre marginalizované rómske komunity. Ján Bučkuliak radí v oblasti informatizácie verejnej správy, Ľubica Karvašová v záležitostiach EÚ a Lívia Vašáková je poradkyňou pre Zelenú ekonomiku a Plán obnovy.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Eduard Heger #Zbor poradcov predsedu vlády
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy