Daň z nehnuteľností bude možné zaplatiť aj online

Daňovníci vlastniaci v Bratislave nehnuteľnosť budú môcť tento rok zaplatiť daň z nehnuteľností aj formou digitálnej platby.

13.03.2022 11:12
kalkulačka, peniaze, bankovky, euro, počítanie Foto:
Daň z nehnuteľnosti možno v Bratislave uhradiť aj online.
debata

Pre umožnenie online platby v Bratislave treba predtým vyplniť registračný formulár na webe platbadane.bra­tislava.sk. Registrácia bude možná do 3. apríla. Následne, od polovice apríla, dostanú zaregistrovaní daňovníci platobný mail so všetkými potrebnými informáciami o platbe. „Cieľom mesta je prinášať viac elektronických služieb, ktoré uľahčia vybavovanie žiadostí a ušetria čas obyvateľom aj zamestnancom úradu,“ uviedla hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková.

Všetci daňovníci, ktorí využijú online platbu na zaplatenie dane z nehnuteľností, v priebehu mája a júna dostanú aj fyzické rozhodnutie o dani z nehnuteľností. „Vyplýva to zo súčasnej legislatívy, na základe ktorej mesto Bratislava ako správca dane musí doručovať rozhodnutie o vyrubení dane z nehnuteľností aj do vlastných rúk,“ podotkla hovorkyňa. Pri využití digitálnej platby však nie je nič potrebné opätovne uhrádzať.

„Zamedziť posielaniu rozhodnutí Bratislava aktuálne nemôže. V prípade pozitívnej spätnej väzby od daňovníkov je však mesto pripravené iniciovať úpravu platných zákonov,“ poznamenala Schmucková. Povinnosť platby dane z nehnuteľností majú fyzické a právnické osoby, ktoré minulý rok predali, darovali, či dostali do daru nehnuteľnosti. Taktiež tí, ktorí skolaudovali rozostavanú nehnuteľnosť.

debata chyba
Viac na túto tému: #daň z nehnuteľnosti #platba daní
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy