Tablety zdarma môže dostať 170-tisíc seniorov. Remišová ohlásila, kedy odštartujú pilot

Slovensko chce z plánu obnovy minúť niekoľko desiatok miliónov eur na zlepšenie digitálnej gramotnosti seniorov. Na tento účel im kúpi a rozdá tablety. To však nie je cieľom projektu, tablet už má byť akousi odmenou za to, že títo seniori absolvujú školenia, uviedla vicepremiérka a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).

09.01.2022 12:03
seniori, dôchodcovia, manželia, tablet, úsmev Foto:
Ilustračné foto.
debata (31)

Ministerka považuje zlepšovanie digitálnych zručností seniorov a ďalších skupín obyvateľov za dôležité pre to, aby bola digitálna transformácia na Slovensku úspešná. „Všetci musia mať rovnaký prístup k jej výhodám, k službám štátu, ktoré budú čoraz viac v elektronickej podobe, k dištančnému vzdelávaniu či k telemedicíne,“ ilustrovala Remišová.

seniori, manželia, úsmev, mávanie, videohovor, notebook Čítajte viac Seniori dostanú tablety a smartfóny zdarma. Podmienkou je prihlásiť sa na kurz od štátu

Rozdávanie tabletov v projekte z plánu obnovy, ktorý je cielený na 170.000 seniorov, nie je podľa nej najdôležitejšie. „Prvoradé sú bezplatné certifikované IT školenia pre seniorov, aby lepšie porozumeli online svetu, jeho výhodám aj nástrahám,“ vysvetlila ministerka s tým, že tieto školenia budú môcť vykonávať napríklad učitelia informatiky v školách.

Tablety budú potom pre seniorov už len akousi odmenou za absolvovanie týchto školení. Zariadenia budú podľa jej slov špeciálne upravené na potreby seniorov. Budú tam mať napríklad užitočné aplikácie.

„Celý projekt pripravujeme v spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku a ďalšími organizáciami a už teraz je jasné, že záujem seniorov je obrovský,“ dodala Remišová s tým, že v prvej polovici budúceho roka plánuje rezort spustiť pilotný projekt pre prvých 1000 záujemcov.

31 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #informatizácia #regionálny rozvoj
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy