Vo štvrtok štartuje výplata 220-tisíc dávok. Pobočky sa pripravujú na nápor ľudí

Slovenská pošta bude od štvrtka (16. 12.) do 23. decembra vyplácať štátne sociálne dávky obyvateľom do vlastných rúk, a to v pobočkách pošty alebo priamo na adresu. Práve v tomto týždni od 13. do 18. decembra vrcholí aj predvianočná prevádzka poštovej siete, preto pošta očakáva vo svojich pobočkách najväčší nápor zákazníkov.

13.12.2021 14:25
Pošta Foto: ,
Ilustračné foto
debata (32)

Počas rušnej predvianočnej prevádzky Slovenská pošta vyplatí takmer 220-tisíc sociálnych dávok. „Klienti si ich môžu vyzdvihnúť v pobočkách pošty kedykoľvek počas týždňa v čase otváracích hodín, nie je teda nevyhnutné prísť okamžite v prvý deň výplaty sociálnych dávok,“ podotkla hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková.

Keďže ešte vždy platia bezpečnostné a hygienické nariadenia, pošta vyzýva poberateľov dávok, ale aj zákazníkov na ich dôsledné dodržiavanie. Dorčáková upozornila, že na vyplácanie sociálnych dávok a dodržiavanie bezpečnostných opatrení budú dohliadať zamestnanci pošty v spolupráci so zamestnancami bezpečnosti a polície.

Slovenska posta Čítajte viac Pošta ohlásila zdražovanie. Zmeny chce spustiť už od januára 2022

V pobočkách Slovenskej pošty naďalej platia už zavedené protipandemické opatrenia na minimalizovanie rizika šírenia nákazy COVID-19. V priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, v pobočke sa tak môže aktuálne nachádzať jeden zákazník na 25 štvorcových metrov (m2). Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov čakajúcich pred pobočkou.

Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor, s výnimkou zákazníkov podľa príslušnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk. Pošta tiež odporúča priniesť si vlastné pero a pri úhrade platieb uprednostniť platobnú kartu.

32 debata chyba
Viac na túto tému: #sociálne dávky #Slovenská pošta #výplata #Vianoce