Mega faux pas. V Bratislave sa pre Arrivu začína cenová vojna, Dopravný podnik to znevýhodňuje, tvrdí Vallo

To, že pod tlakom nedostatku vodičov zvýšil nový dopravca náborový príspevok až na 4000 eur, mení podľa primátora trh v celej Bratislave. Počas štvrtkového bratislavského mestského zastupiteľstva to vyhlásil primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

18.11.2021 14:31
Michal Halomi /  Matúš Vallo / Pavol Škápik / Foto:
Zľava člen predstavenstva Dopravného podniku Bratislava Michal Halomi, primátor Bratislavy Matúš Vallo a šéf oddelenia dátovej politiky a analýz Pavol Škápik počas tlačovej konferencie na tému Súťaž o 60 ročných električeniek pre zaočkovaných 9. júla 2021 v Bratislave.
debata (102)

Situácia okolo nového regionálneho autobusového dopravcu v Bratislavskom kraji – spoločnosti Arriva je „mega faux pas“.

„Veľmi nás to znevýhodňuje a začína sa cenová vojna, na ktorú môžeme len všetci doplatiť,“ skonštatoval Vallo. Poukázal tak na mestský Dopravný podnik Bratislava (DPB), ktorý taktiež hľadá nových vodičov autobusov. Pre zabezpečenie komfortnej prevádzky by ich potreboval prijať zhruba 60. V sobotu (20. 11.) chystá aj náborový deň vo vozovni Jurajov dvor. DPB tak ako Arriva bojuje o nových vodičov rôznymi benefitmi.

arriva Čítajte viac Bratislavský župan Droba o kritickej situácii: Poďte šoférovať, Arriva vám dá 4 tisíc eur nástupný bonus

Dopravca Arriva začal prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji prevádzkovať v pondelok (15. 11.). Nahradil doterajšieho dopravcu Slovak Lines. Od začiatku má nový dopravca problémy s nedostatkom vodičom. Chýba mu ich zhruba 100. To spôsobuje, že viaceré spoje majú výpadky.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba na pondelkovom rokovaní so zástupcami spoločnosti Arriva dal dopravcovi čas do konca budúceho týždňa na to, aby problém do veľkej miery vyriešil. Zároveň avizuje, že ho za výpadky spojov neminú vysoké sankcie.

Arriva Čítajte viac Kraj o rizikách zmluvy s Arrivou vedel, tvrdí Úrad pre verejné obstarávanie

Droba v stredu (17. 11.) na sociálnej sieti informoval, že situácia sa postupne lepší, počet vodičov sa zvyšuje každým dňom. Záujem o prácu v Arrive má podľa neho približne 70 adeptov. „Pri počte 100 chýbajúcich vodičov by to výrazne mohlo pomôcť riešiť situáciu,“ podotkol.

BSK s Arrivou ako víťazom tendra podpísal zmluvu na desať rokov za vyše 330 miliónov eur.

102 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislavský samosprávny kraj #autobus #Arriva