Termín na zaplatenie nového poistného pre SZČO po odklade daňového priznania sa blíži

Živnostníkom a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktoré podali daňové priznanie v predĺženej lehote, Sociálna poisťovňa pripomína blížiaci sa termín 8. november 2021. Dovtedy majú po prvý raz zaplatiť poistné v novej výške (za október).

05.11.2021 17:13
živnostník, SZČO, práca, drevo, dielňa Foto:
Ilustračné foto.
debata

Sociálna poisťovňa pripomína živnostníkom a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktoré podali daňové priznanie v predĺženej lehote, že do 8. novembra 2021 majú zaplatiť prvú platbu poistného v novej výške. Dôležité informácie o poistnom zaslala poisťovňa približne 73-tisícom SZČO počas minulého mesiaca klasickou poštou alebo do e-schránky, ak ju majú aktivovanú.

živnostník, SZČO, práca, drevo, dielňa Čítajte viac Veľké zmeny pre živnostníkov. Pozrite si, ako im štát upravil podmienky pre biznis (+zoznam zmien)

„Odporúčame všetkým živnostníkom, aby si informácie v zásielke pozorne prečítali a pri platbe správne uviedli všetky údaje, a to sumu poistného, variabilný, špecifický i konštantný symbol a aby dodržali aj termín splatnosti. Tí, ktorí platia poistné trvalým príkazom v banke by mali pamätať na úpravu výšky poistného, aby sa vyhli nedoplatku,” uviedol špecialista komunikácie Marian Škotka. Nová mesačná suma poistného sa týka osôb, ktoré mali za rok 2020 predĺženú lehotu na podanie daňového priznania a dosiahli hranicu príjmu na vznik alebo pokračovanie povinného poistenia, teda príjem vyšší ako 6 552 eur. Tieto osoby tak majú od októbra 2021 nový vymeriavací základ na platenie poistného.

debata chyba
Viac na túto tému: #Sociálna poisťovňa #SZČO #poistné
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy