Kabinet odobril ďalšie posunutie splatnosti sociálnych odvodov pre časť SZČO a zamestnávateľov

Týka sa to tých zamestnávateľov a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac.

20.10.2021 10:57
kaviareň, čašníci, kolegovia, tím, úsmev,... Foto:
Ilustračné foto.
debata

Samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) a zamestnávateľom sa opätovne posunie splatnosť poistného. Týka sa to tých zamestnávateľov a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac. V stredu o tom rozhodla vláda.

Boris Ažaltovič Čítajte viac Krajniakov tajomník o reforme dôchodkov: Vyššie odvody pre bohatých je zahraničný trend. Chcú to aj oni

Splatnosť už odloženej splatnosti poistného pre povinne poistenú SZČO a poistného, ktoré platí zamestnávateľ máj až júl 2020, december 2020 až máj 2021, sa posunie na neskôr, a to postupne v trojmesačných intervaloch v rozpätí od 31. marca 2022 do 31. marca 2024. Splatnosť poistného za október tohto roka pre SZČO a poistného, ktoré platí zamestnávateľ, sa odloží do 30. júna 2024.

Odklad platenia poistného sa týka aj platenia povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a platenia príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré povinne platí zamestnávateľ za zamestnanca vykonávajúceho tzv. rizikovú prácu zaradenú do kategórie 3 alebo 4.

debata chyba
Viac na túto tému: #odvody #SZČO #zamestnávatelia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy