Čoraz viac Slovákov bankrotuje. Čísla rastú už štvrtý mesiac za sebou

Od roku 2006, keď na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca júla 2021 zbankrotovalo už 53 366 Slovákov.

04.08.2021 15:08
muž, dlhy, prázdna peňaženka, bankrot Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

V siedmom mesiaci zbankrotovalo na Slovensku 859 ľudí. Ako vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 3,62 percenta. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, keď v júni zbankrotovalo 821 dlžníkov, ich v siedmom mesiaci toho roka bolo o 4,63 percen­ta viac.

pracujúci penzisti, peniaze, mince Čítajte viac Počet bankrotov rastie už druhý mesiac. V máji ich pocítilo takmer 600 ľudí

Počet osobných bankrotov v júli rástol už štvrtý mesiac za sebou, v tomto roku je zatiaľ najvyšší. Ak veriteľ do šiestich rokov od vyhlásenia konkurzu alebo určenia splátkového kalendára preukáže, že dlžník nemal poctivý zámer, súd, ktorý o oddlžení rozhodol, ho môže zrušiť. „V júli sme zaznamenali zrušenie oddlženia trom dlžníkom,“ dopĺňa hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

Z dlhodobých štatistík spoločnosti vyplýva, že od roku 2006, keď na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca júla 2021 zbankrotovalo už 53 366 Slovákov. V tomto roku, a to od začiatku januára do konca júla zbankrotovalo 3 945 dlžníkov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #bankrot #Slovensko #osobný bankrot
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy