Nezamestnanosť v siedmich okresoch presahuje 15 percent. Kde je situácia najhoršia?

Nezamestnanosť sa v minulom mesiaci zvýšila v 15 okresoch na Slovensku, na májovej úrovni zotrvala v troch okresoch a klesla v 61 okresoch.

22.07.2021 10:52
žena, SZČO, práca, písanie, úsmev Foto:
Ilustračné foto.
debata

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku presahuje 15-percentnú hranicu v siedmich okresoch. Najhoršia situácia je v okrese Rimavská Sobota, v ktorom však miera nezamestnanosti v júni klesla o 0,67 percen­tuálneho bodu na 20,52 percenta. Nasleduje okres Revúca s medzimesačným poklesom miery nezamestnanosti o 0,20 percen­tuálneho bodu na 19,88 percenta. Trojicu okresov s najvyššou mierou nezamestnanosti dopĺňa okres Kežmarok, ktorý v minulom mesiaci zaznamenal pokles miery nezamestnanosti o 0,78 percen­tuálneho bodu na 18,43 percenta. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

loteria Čítajte viac Ako bude fungovať očkovacia lotéria a bonus. Štart bude v auguste, losovanie bude v RTVS, aké sumy môžu ľudia vyhrať?

Nezamestnanosť sa v minulom mesiaci zvýšila v 15 okresoch na Slovensku, na májovej úrovni zotrvala v troch okresoch a klesla v 61 okresoch. Najvýraznejší nárast, a to o 0,30 percen­tuálneho bodu, zaznamenal v júni okres Bratislava IV. Mieru evidovanej nezamestnanosti pod piatimi percentami vykazuje 16 okresov na Slovensku.

Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola na konci minulého mesiaca v okrese Hlohovec. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 3,70 percenta disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Nasleduje okres Piešťany s mierou evidovanej nezamestnanosti na úrovni 3,94 percenta a okres Ilava, v ktorom miera nezamestnanosti v júni dosiahla 4,01 percenta. Do pätice okresov s najnižšou mierou nezamestnanosti sa dostali aj okresy Bratislava V s mierou nezamestnanosti 4,05 percenta a Nitra, kde miera nezamestnanosti dosiahla 4,12 percenta.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v júni medzimesačne klesla o 0,16 percen­tuálneho bodu na 7,76 percenta. Úrady práce evidovali koncom júna 212 635 dispo­nibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti máju tohto roka ide o pokles o 4 527 osôb. Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o zamestnanie za jún tohto roka predstavovala 8,37 percenta. Medzimesačne sa znížila o 0,10 percen­tuálneho bodu. Úrady práce evidovali v júni celkovo 229 394 ľudí bez práce, čo je o 2 835 osôb menej ako v máji tohto roka.

debata chyba
Viac na túto tému: #práca #Úrad práce #nezamestnanosť na Slovensku
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy