Letné turistické vlaky nebudú chýbať ani tento rok, povedal Doležal

Letné turistické vlaky nebudú chýbať ani tento rok. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR spolu so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) pripravilo dva druhy sezónnych vlakov. Uviedol to minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) na sociálnej sieti.

24.06.2021 16:32
vlak, ZSSK Foto:
Na jazdu bude stačiť jeden cestovný lístok, ktorým sa dostanete do cieľa
debata

Prvým druhom sú špeciálne spoje, ktoré vznikli v spolupráci s oblastnými a krajskými organizáciami cestovného ruchu. „Špeciálne sú v tom, že ponúkajú v balíku služieb vždy čosi navyše – napríklad turistického sprievodcu, kultúrny program, gastrozážitok alebo aj vstup do múzea či inej kultúrnej pamiatky. Takže tam je vždy pridaná hodnota,“ priblížil Doležal.

Ďalšími sú špeciálne posilové vlaky do turisticky atraktívnych regiónov, kam pravidelná doprava bežne nejazdí. Ako príklad minister uviedol Levoču, Banskú Štiavnicu, Betliar, Muránsku planinu, Slovenský raj, Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Čiernohronskú železnicu, ale aj cyklovláčik na Záhorí. „Tieto špeciálne vlaky vypravíme tak, aby chodili každú sobotu a nedeľu plus každý štátny sviatok minimálne od 1. júla do 15. septembra. Na jazdu bude stačiť jeden cestovný lístok, ktorým sa dostanete do cieľa,“ spresnil s tým, že tarify tu budú rovnaké ako vo všetkých bežných vlakoch.

debata chyba
Viac na túto tému: #zahraničie #turistické vlaky