Európania mieria na leto do Španielska. Kam sa chystajú slovenskí turisti?

Európski cestovatelia sa tento rok v lete rozhodli hlavne pre španielske destinácie.

06.06.2021 16:23
Cyprus, more, pláž, dovolenka, hotely Foto: ,
Ilustračný obrázok.

Vyplýva to z dát spoločnosti Kiwi.com, ktorá v apríli a máji zaznamenala viac ako 40 miliónov vyhľadávaní ciest do Španielska, a to na obdobie od tohtoročného júna do septembra. Slováci v rovnakom období najčastejšie vyhľadávali cesty do Grécka, nasledovalo Španielsko a Taliansko. Španielsko dominuje v počte rezervácií naprieč Európou, na druhej priečke sa umiestnilo Taliansko, ďalej Grécko, Francúzsko a Portugalsko.

V porovnaní so Španielskom sú počty vyhľadávaní iných stredomorských krajín v rovnakom období podstatne nižšie. Taliansko a Grécko zaznamenali zhodne po 23 miliónoch vyhľadávaní, Francúzsko celkovo 20 miliónov, Portugalsko 14 miliónov a Turecko celkovo 12 miliónov vyhľadávaní.

vlak, regiojet, regio jet, student agency Čítajte viac Vlakom k Jadranu? I tento rok jazdí priamo z Bratislavy

Dáta Kiwi.com naznačujú, že medzi európske národy, ktoré aktuálne najčastejšie vyrážajú do Španielska, patria Francúzi, Česi, Taliani, Nemci a Angličania. V priemere minú za cestu uskutočnenú v rozmedzí dvoch týždňov okolo 308 eur.

„Cestovateľské obmedzenia, ktoré priniesla pandémia, dlhodobo vplývajú na záujem o dovolenku na Slovensku,“ vysvetľuje riaditeľka Customer Experience v Kiwi.com Eliška Řezníček Dočkalová.

So stabilizáciou situácie v Európe a blížiacimi sa prázdninami rastie záujem o typické letné destinácie ako sú Grécko, Španielsko, Taliansko alebo aj Francúzsko a Portugalsko.

Slovenskí cestovatelia majú podľa nej možnosť vycestovať do Stredomoria dokonca za výhodné ceny, keďže celkovo sa ceny leteniek držia stále nízko.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #Slovensko #Grécko #Európa #dovolenka #cestovanie