Poisťovňa Allianz začala v predstihu odškodňovať klientov Firo-tour

poločnosť Allianz-Slovenská poisťovňa sa rozhodla vopred vyplatiť zálohy vo výške 80 percent uplatňovaných nárokov klientov skrachovanej cestovnej kancelárie Firo-tour.

25.05.2021 13:13
Allianz-SP Foto:
Allianz.
debata (1)

Poisťovňa tak v predstihu vyplatí 1123 klientov cestovnej kancelárie, ktorí si uplatnili svoj nárok za vlani zakúpený zájazd a predložili potrebné doklady. Urobí tak šesť týždňov pred uplynutím zákonnej šesťmesačnej lehoty, ktorá stále plynie. Informovala o tom poisťovňa prostredníctvom tlačovej správy.

Prvú časť nároku poisťovňa vyplatí poškodeným klientom v najbližších dňoch. Zvyšnú časť, do výšky celkovej poistnej sumy, doplatí po uplynutí zákonnej lehoty, v ktorej si môžu poškodení klienti uplatniť nárok. Poisťovňa Allianz spolu odškodní nároky klientov Firo-tour za zaplatené zájazdy do výšky dojednanej poistnej sumy, ktorá je 2,5 milióna eur.

Seychelles Ocean Mission Čítajte viac Cestovka FIRO-tour po 20 rokoch končí

Cestovná kancelária Firo-tour koncom minulého roka informovala, že musí prerušiť svoju činnosť. Dôvodom bola koronakríza a absencia poistenia proti insolventnosti na rok 2021. Jedna z najznámejších cestoviek na trhu tak musela po vyše dvadsiatich rokoch vyhlásiť úpadok. Poškodení klienti, ktorí si zatiaľ neuplatnili nárok na náhradu škody v poisťovni, tak môžu ešte urobiť do konca júna 2021.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Allianz #odškodnenie #Firo-tour
Flowers