Na Kanárske ostrovy z Bratislavy? Ide o novinku po zrušení zákazu cestovania

Odletieť na Kanárske ostrovy bude už čoskoro možné z hlavného mesta. A to priamou linkou z Bratislavského letiska na ostrov Gran Canaria. Linka bude pustená od 26. júna 2021. Linku môžu využiť dovolenkári každú sobotu a to až do 30. októbra 2021, čiže 1 x týždenne, čo je vhodné na týždňové či dvojtýždňové dovolenkové turnusy. Informovala o tom Veronika Ševčíková, hovorkyňa letiska M. R. Štefánika.

, 21.05.2021 10:05
cestovanie, dovolenka, rodina, letisko,... Foto:
debata

„Od konca júna rozširujeme svoju sieť letov aj na Slovensko,“ hovorí španielska cestovná kancelária flytoCanarias. Zároveň cestovka dodáva, že lety každý týždeň z bratislavského letiska na Kanárske ostrovy budú prevádzkovať lietadlami dopravcu Galistair, konkrétne Airbusom A320 s kapacitou 180 cestujúcich.

Let bude trvať iba 5 hodín a 25 minút. Odlety sú plánované vždy v sobotu o 15:00, prílet na Kanárske ostrovy je o 19:25. Cestujúci majú v cene letenky zahrnutú aj podanú batožinu s hmotnosťou 18 kg, informuje Ševčíková. Odlet zo španielska na Slovensko je taktiež v sobotu o 8:00.

„Novinkou je možnosť pri kúpe letenky zaplatiť len zálohový poplatok vo výške 50 eur a zvyšok ceny letenky uhradiť maximálne do 7 dní pred dňom odletu,“ hovorí Ševčíková. Letenky si môžu dovolenkári zakúpiť priamo na stránkach cestovnej kancelárie či mailom. „Zároveň si môžu cez slovenské cestovné kancelárie, cestovné agentúry a turistických operátorov zakúpiť tiež celé dovolenkové balíčky vrátane ubytovania a transferov,“ hovorí Ševčíková.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #cestovný ruch #letisko M. R. Štefánika
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy