Spotrebiteľské úvery sa prispôsobujú pandemickej dobe a požiadavkám klientov

Počas pandémie sme si požičiavali menej peňazí na nákup hnuteľných vecí, ako je vybavenie domácnosti či nové auto. Príčin môže byť viacero, medzi nimi obava alebo priamo strata zamestnania, pokles príjmu či potreba minimalizovania osobného kontaktu z dôvodu pandémie.

, 11.05.2021 17:03
ruky, peniaze, euro, bankovky, oblek, počítanie Foto:
Ilustračné foto.
debata

Trend v úverovaní obyvateľstva zostáva už niekoľko mesiacov nezmenený. Spotrebiteľské úvery sa v marci medziročne znížili o 9,2 % a ich objem je zhruba o 500 miliónov eur menší než pred rokom, teda pred vypuknutím pandémie. Celkovo mali ľudia ku koncu marca 2021 z bánk požičaných približne 5,1 miliardy eur vo forme spotrebiteľských úverov.

Dopyt stále ovplyvňuje pandémia

Dopyt po úveroch naďalej zostáva pod tlakom ekonomickej recesie spôsobenej pandémiou. „Ľudia sa obávali straty práce, mnohí o ňu aj prišli, prípadne zostali s deťmi na pandemickej OČR, preto si menej požičiavali a kúpu spotrebného tovaru odložili na lepšie časy. Za nižším záujmom môže byť čiastočne aj lockdown, s ním spojená znížená mobilita ľudí a minimalizovanie osobného kontaktu,“ uvádza Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Väčšina bankových spotrebných úverov sa pritom spravidla viaže na potrebu fyzickej návštevy pobočky. Preto online pôžička môže byť komfortným a bezpečným riešením, ako načerpať finančné prostriedky, špeciálne v aktuálnej pandemickej situácii.

„Naším cieľom je zjednodušovať klientom prístup k financiám, a to nielen počas pandémie. Preto v mobilnej aplikácii vybavia okrem svojho daily bankingu napríklad aj pôžičku. Zvolia si požadovanú výšku, dĺžku splácania a vyplnia pár údajov. Celý proces vrátane podpisu zmluvy je plynulý, bezpapierový a plne digitálny,“ uzatvára Gáliková.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pôžičky #investovanie #pandémia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy