Venezuela takmer strojnásobila minimálnu mzdu. Nestačí ani na kúpu kila mäsa

Venezuela v sobotu takmer strojnásobila svoju minimálnu mzdu. Napriek tomu sa za ňu nedá kúpiť ani kilogram mäsa, keďže miera inflácie v krajine je obrovská.

03.05.2021 13:27
debata (28)

Minister práce Eduardo Pinate oznámil zvýšenie vládnym stúpencom na prvomájovom zhromaždení v Caracase. Nová minimálna mesačná mzda je sedem miliónov bolívarov, čo je v prepočte 2,50 amerického dolára. Kilo mäsa vo Venezuele však stojí približne 3,75 dolárov.

peniaze, bankovky, mince, euro Čítajte viac Slovensko má najvyššiu minimálnu mzdu z krajín V4, oproti vyspelým krajinám je však stále nízka

Venezuela, kedysi bohatý producent ropy, už štvrtý rok zápasí s hyperinfláciou a ôsmy rok sa zmieta v recesii. Krajina prežíva najhoršiu hospodársku krízu vo svojej modernej histórii. Inflácia je taká vysoká, že takzvaná každodenná ekonomika funguje najmä v dolároch.

Na ľavicovú vládu prezidenta Nicolása Madura sa vzťahujú medzinárodné sankcie, ktoré presadzujú USA. Washington sa snaží zbaviť Madura moci a neuznáva ho ako legitímneho prezidenta krajiny.

Maduro prestal oznamovať rast miezd s veľkou slávou, ako to bolo v časoch jeho predchodcu Huga Cháveza. Najnovšie zvýšenie nebolo pritom zverejnené ani v úradnom vestníku vlády.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #minimálna mzda #inflácia #Venezuela #hyperinflácia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy