V Bratislavskom samosprávnom kraji sa od pondelka v plnom rozsahu obnovuje regionálna doprava

Regionálne autobusové linky Slovak Lines budú v pracovných dňoch premávať už podľa štandardného cestovného poriadku. Prázdninový režim sa ruší.

23.04.2021 10:48
autobus, Slovak Lines, Mlynské Nivy, stanica Foto: ,
Prázdnivý režim sa v BSK v rámci prímestskej dopravy ruší.
debata

Na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa od pondelka (26. 4.) obnovuje regionálna doprava. Regionálne autobusové linky Slovak Lines zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) budú v pracovných dňoch premávať už podľa štandardného cestovného poriadku. Pre zlepšujúcu sa situáciu, uvoľňovanie opatrení a postupný návrat detí do škôl sa končí doteraz platný prázdninový režim. Niektoré linky sa obnovia. Pre cestujúcich platí naďalej povinnosť nosiť respirátor.

Všetky predmetné linky regionálnej autobusovej dopravy budú po novom premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim školský rok. Premávať budú opäť spoje označené v cestovných poriadkoch poznámkou X10, naopak, spoje označené poznámkou X11 nebudú premávať. Obnoví sa tiež premávka linky 510 z Bratislavy do Svätého Jura a linka 715 premávajúca na trase Miloslavov – Dunajská Lužná – Kalinkovo – Hamuliakovo. Tie premávajú výhradne počas pracovných dní školského roka.

Bratislava, mesto, pohlad, bratislavsky hrad, Čítajte viac Bratislavský kraj bude hospodáriť s rozpočtom vyše štvrť miliardy eur

Zlepšenie situácie pozitívne vníma aj Slovak Lines – ako jediný dopravca, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Bratislavou, centrom Viedne a letiskom Schwechat. S ďalším uvoľňovaním opatrení očakáva zvýšený záujem aj o cestovanie na medzinárodných linkách.

„Spoje do Viedne a na letisko Schwechat budeme postupne navyšovať a veríme, že by sme sa v priebehu niekoľkých mesiacov mohli priblížiť k pôvodnej frekvencii spojov každú hodinu,“ priblížil generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant. Podotkol, že po zrušení obmedzení medzinárodnej autobusovej dopravy platných v Maďarsku očakáva aj návrat k pravidelnej linke do Budapešti a na priľahlé letisko. Cestovné poriadky autobusového prepravcu sú na webe www.slovaklines.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #BSK #prímestská doprava #regionálna doprava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy