Hľadajú sa kuriéri. Zásielkovňa plánuje prijať minimálne 160 zamestnancov

Korona niektorým odvetviam skutočne praje. Vďaka rastu záujmu o doručovanie tovaru objednaného na internete logistické firmy hlásia nedostatok pracovníkov. Viaceré logistické parky ako aj doručovateľské spoločnosti predpokladajú, že tento rok prekonajú minuloročné rekordy.

13.04.2021 10:16
debata

„Tento rok plánujeme zamestnať 160 nových ľudí. Ide o 50-percentný nárast aktuálneho počtu zamestnancov. Žiadané sú najmä špecializované profesie v rámci celej logistiky, či už špecialisti, seniori alebo manažéri, vedúci zmeny alebo skladník. Profesionálov v tejto oblasti je momentálne nedostatok,“ konštatuje Petra Matejíčková, HR manažérka Zásielkovne na Slovensku.

kuriér, balík, pošta, zásielka, doprava, preprava, donáška Čítajte viac Vlani počas pandémie vzrástli tržby niektorým obchodníkom i kuriérom

Nedostatok ľudí so skúsenosťami

Dôvodov, prečo na Slovensku chýbajú ľudia a s dostatočnými skúsenosťami v logistike, je niekoľko. Jedným je skokový rast internetového obchodu v minulom roku. Rast trhu nezodpovedá rastu počtu zamestnancov v doručovateľských spoločnostiach. Druhým dôvodom je chýbajúca atraktivita niektorých pracovných pozícií. „Mnohí si neuvedomujú, že logistika je náročná práca, ale má veľký potenciál do budúcnosti. Zamestnanec získa zaujímavé finančné ohodnotenie, príležitosť pracovať s najmodernejšími technológiami a má možnosť kariérneho rastu. Napríklad pred Vianocami, keď je o posielanie zásielok najväčší záujem, naberáme aj desiatky agentúrnych zamestnancov. Minuloročný december to bolo viac ako 250,“ konštatuje Petra Matejíčková za Zásielkovňu. Nedostatok odborníkov v logistike sa bude v najbližšom období prehlbovať. „Práve preto sme sa rozhodli zamerať na tréningové programy a stáže, vďaka ktorým si vychováme vlastných odborníkov v segmente logistiky," dodáva Matejíčková.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Kuriér #pracovná ponuka #zásielkovňa