Chorvátsko začína očkovať pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými

Chorvátska ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac usporiadala v piatok stretnutie so zástupcami Chorvátskeho inštitútu verejného zdravia, na tému začatia očkovania pracovníkov cestovného ruchu a zriadenia ďalších miest pre testovanie turistov v turistických oblastiach. Informovala o tom cestovná kancelária Settour v tlačovej správe.

12.04.2021 12:14
debata

Na stretnutí bolo dohodnuté, že sa očkovanie 70-tisíc pracovníkov cestovného ruchu začne v polovici apríla a že okrem stálych zamestnancov v odvetví cestovného ruchu budú do prioritného očkovania zahrnutí aj sezónni pracovníci. Na stretnutí bol podľa Settour tiež prerokovaný model s cieľom začať čo najskôr očkovanie 90-tisíc majiteľov súkromných apartmánov, ktorí sú takisto zohľadňovaní, v súlade so stanovenými prioritami očkovania v odvetví cestovného ruchu.

„Chorvátsko je medzi prvými, kto začína očkovanie pracovníkov cestovného ruchu, čo je pre nás veľmi dôležité z hľadiska ďalšieho posilnenia vnímania Chorvátska ako bezpečnej destinácie. Okrem projektu týkajúceho sa bezpečného pobytu „Safe Stay in Croatia“, je to ďalšia záruka pre turistov, že Chorvátsko spĺňa všetky predpoklady pre bezpečnú dovolenku pre každého hosťa, ktorý si ako turistickú destináciu zvolí našu krajinu,“ uviedla ministerka Nikolina Brnjac.

Okrem začatia očkovania pracovníkov v cestovnom ruchu, sa na rokovaní diskutovalo aj o zriadení ďalších bodov pre testovanie turistov v turistických oblastiach, ale aj v hoteloch, kempoch, marínach a podobne. Bolo tiež dohodnuté vzdelávanie osôb, ktoré budú vykonávať testovanie v súlade s podmienkami stanovenými Chorvátskym inštitútom verejného zdravia.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Chorvátsko #cestovný ruch #očkovanie