Ministerstvo práce chce, aby nezamestnaní aj naďalej obnovovali pamiatky. Nemá však na nich peniaze

Pokračovanie projektu závisí od spustenia nového programového obdobia na roky 2021 - 2027, ktoré je v kompetencii Ministerstva investícií

07.04.2021 17:57
hrad Branč Foto: ,
Oprava zrúcaniny hradu Branč dala svojho času prácu desiatim nezamestnaným.
debata (4)

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR má záujem pokračovať v podpore obnovy kultúrneho dedičstva zapojením nezamestnaných aj v tomto roku. V súčasnosti však rezort nedisponuje potrebnými finančnými prostriedkami. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu práce Eva Rovenská v reakcii na kritiku zo strany mimoparlamentné­ho KDH.

Hovorkyňa podotkla, že všetky európske peniaze z operačného programu Ľudské zdroje boli vyčerpané. „Pokračovanie projektu závisí od spustenia nového programového obdobia na roky 2021 – 2027, ktoré je v kompetencii Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR,“ dodala Rovenská.

Mimoparlamentné KDH upozornilo, že ukončením projektu zapojenia nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva sa prerušil príjem stoviek ľudí v regiónoch, ktorí pracovali na pamiatkach. Kritizovalo, že ministerstvá kultúry ani práce, sociálnych vecí a rodiny, pod ktoré projekt spadal, nepripravili náhradný plán na podporu v nezamestnanosti.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #aktivačné práce #dlhodobo nezamestnaní #obnova pamiatok
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy