Investičnou príležitosťou sa čoraz viac stávajú videohry

05.04.2021 09:37

Herný priemysel už nie je len zábavkou introvertných hráčov, dnes je segment videohier podľa Across Private Investments výnosný biznis a pomerne rýchlo rastúci sektor. Od medzinárodných turnajov, kde sa prémie šplhajú do miliónov dolárov, až po možnosť neustáleho rozvoja a inovovania digitálnych svetov. Ako ďalej povedal analytik Across Private Investments Dominik Hapl, celosvetový trh s videohrami vlani ohodnotili na 162,32 mld. USD a očakáva sa, že do roku 2026 dosiahne hodnotu 295,63 mld. USD.

Hybnou silou je podľa analytika prijatie nových tzv. e-športov, ktoré sú veľmi populárne u mladej generácie a stále viac priťahujú širšie publikum. Po prepuknutí pandémie COVID-19 sa zdá byť domáca zábava jedinou možnosťou, zatiaľ, čo kiná a divadlá ostávajú zatvorené. „Prieskum z marca 2020 ukazuje, že hráči hier strávili počas pandémie v USA hraním videohier o 45 % viac času než v bežnom období. E-športy sú ďalší rozvíjajúci sa priemysel, ktorý dokáže ročne zarobiť viac ako miliardu dolárov,“ tvrdí Hapl.

Hry na smartfónoch explodovali za posledných pár rokov. Len v USA bolo podľa analytika v roku 2020 viac ako 200 miliónov hráčov na mobilných hrách. Rastúci dopyt po týchto hrách je priamym výsledkom mnohých technologických inovácií na trhu, akými sú ambientná realita, virtuálna realita a cloudové hry. Veľké spoločnosti, ktoré vytvárajú hry pre konzoly a počítače, vydávajú svoje hry, vzhľadom na rastúci trh s mobilnými hrami, aj v mobilnej verzii.

V rámci sektora dominujú spoločnosti ako napr. SONY, Microsoft, Nintendo, Tencent Holding či EA. Trh však nemá jedného dominantného hráča, ale naopak, je rozložený a nedá sa veľmi dobre monetizovať. Inak povedané, nevedno, ktorá z firiem bude úspešná a či niekto z menších vývojárov nepríde s hrou, ktorá opäť uchváti celý svet.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#videohry #investovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku