Na začiatku vlaňajška bol podľa neho sektor kancelárskych nehnuteľností na Slovensku poznačený tým, že sa ľudia nevedeli ani dostať do práce. „To znamená, že veľa firiem si kládlo otázku, čo s officmi,“ podotkol Galata. Prvé tri až štyri mesiace od začiatku pandémie podľa neho prišla vlna paniky, keď sa malá časť firiem snažila zbaviť kancelárií, lebo si povedali, že všetci budú pracovať z domu a ako kanceláriu si nechajú len málo priestorov.
Firmy z toho však podľa Galatových slov rýchlo vytriezveli a veľké podniky sa domnievajú, že čím dlhšie bude pandémia trvať, tým je to pre oblasť kancelárskych priestorov lepšie, lebo ľudia si uvedomia, aké je ťažké pracovať plnohodnotne z domu. „Lízingová aktivita poklesla, ale nebolo to nič dramatické. Bolo to niekde na úrovni okolo 15 percent až 20 percent,“ vyčíslil Galata vlaňajšiu aktivitu na slovenskom trhu s kancelárskymi nehnuteľnosťami.
Rozostavané projekty pokračujú ďalej, investori však podľa odborníka zvažujú, čo s projektmi, ktoré ešte vo výstavbe zatiaľ nie sú. Developeri odďaľujú rozhodnutia o začatí výstavby, ale odborníci si myslia, že kvalitné projekty pozastavené nebudú. Galata pripomenul, že firmy sa z hľadiska kancelárií čoraz viac zameriavajú na flexibilitu – teda aby v prípade potreby vedeli získať pre svojich zamestnancov viac priestoru alebo, naopak, menej. Takisto by ich podľa neho mal zaujímať komfort kancelárskych priestorov či systém výmeny vzduchu.