Košické letisko medziročne prepravilo takmer o 90 percent menej cestujúcich

Za prvé dva mesiace tohto roka bol počet cestujúcich oproti vlaňajšku nižší o 89 percent. Uviedla to Karolína Linhartová za košické letisko . Kým v januári a februári minulého roka zaevidovali dokopy 43.759 cestujúcich, tento rok ich bolo za rovnaké obdobie 4786.

23.03.2021 12:04
košice letisko Foto: ,
Letisko Košice.
debata (1)

„Od začiatku roka 2021 neboli prevádzkované, plánované a do júna 2021 taktiež nie sú plánované charterové lety z Košíc do dovolenkových a exotických destinácií,“ povedala.

Aktuálne sa z Košíc lieta do Londýna-Lutonu vo Veľkej Británii a tento týždeň zaviedla v obmedzenej prevádzke svoju linku do Viedne letecká spoločnosť Austrian Airlines. Linhartová spresnila, že od konca marca by mal Ryanair lietať do Londýna-Stanstedu, začiatkom mája do Prahy a Liverpoolu a od júna do Varšavy. Wizz Air má zhruba od polovice mája lietať na trase Košice – Doncaster Sheffield a letecká spoločnosť LOT plánuje koncom mája obnoviť linku do Varšavy.

Na Slovensku platí v súvislosti s nepriaznivou pandemickou situáciou zákaz cestovania do zahraničia s cieľom rekreácie. Policajný zbor v súvislosti s preverovaním účelu vycestovania avizoval aj kontroly na letiskách.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #cestujúci #košické letisko