Slováci letnej turistickej sezóne veria. Už objednávajú letenky

Záujem o letenky do európskych destinácií mohlo podporiť to, že Európska komisia zverejnila zámer vytvoriť digitálny cestovný certifikát, ktorý by umožnil voľný pohyb v rámci jej hraníc.

21.03.2021 17:21
Boeing 737 max test lietadlo Foto: ,
Slováci veria, že v lete sa už bude dať letecky cestovať na dovolenky.
3

Napriek aktuálnej pandémii a zákazu cestovať na dovolenky do konca apríla Slováci naďalej vyhľadávajú letenky na leto. Vyplýva to z údajov spoločnosti Kiwi.com. Najvyhľadávanejšie sú letenky do Londýna, Kyjeva a Atén. Okrem európskych destinácií prejavujú Slováci záujem aj o vzdialenejšie miesta, a to Dubaj a Turecko. Ako ďalej informovala Eliška Řezníček Dočkalová, riaditeľka zákazníckej skúsenosti v Kiwi.com, dosiaľ celosvetovo zaznamenali najviac rezervácií na leto do Atén, na Malorku, do Istanbulu, Milána a Paríža.

Záujem o cesty do Dubaja a Turecka pravdepodobne súvisí s prísnejšími bezpečnostnými opatreniami, ktoré v oboch krajinách prijali. Ako dodala Eliška Řezníček Dočkalová, Slováci považujú tieto destinácie počas pandémie za bezpečnejšie.

Spoločnosť zaznamenala aj zvýšený dopyt po špeciálnych tarifách, ktoré zákazníkom dodávajú väčšiu istotu pri plánovaní letnej dovolenky. Pri európskych destináciách mohol zavážiť fakt, že Európska komisia zverejnila zámer vytvoriť digitálny cestovný certifikát, ktorý by obyvateľom Európskej únie umožnil voľne sa pohybovať v rámci jej hraníc.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #turistická sezóna #očkovací preukaz #letenky #digitálny pas