Reštaurácie sú v kritickej situácii. Žiadajú upraviť pomoc podľa rakúskeho vzoru

Platforma #StáleMámeChuť, ktorá spája 14 kľúčových združení a iniciatív podnikateľov a dodávateľov v gastro sektore na Slovensku, podporuje snahu Ministerstva dopravy a výstavby SR v jeho požiadavke navýšiť pomoc pre gastro a cestovný ruch o 179 miliónov eur. Zároveň vyzýva aj ďalšie rezorty, aby sa viac zaujímali o kritickú situáciu v gastre. Iniciatíva navrhuje ministerstvu dopravy upraviť aktuálnu schému na pomoc cestovnému ruchu a gastro sektoru podľa rakúskeho vzoru.

12.03.2021 10:17
debata (1)

„Vítame snahu ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala požiadať o navýšenie podpory. Prevádzkovatelia gastro zariadení sú v kritickej situácii, vyzývame preto všetkých členov vlády, aby schválili tieto prostriedky, na ktoré svojimi daňami a odvodmi pred pandémiou prispel aj gastro sektor,“ povedal Vladimír Machalík zo #StáleMámeChuť. Vývoj pandémie podľa neho jednoznačne ukazuje, že gastro sektor je jedným z najpostihnu­tejších oblastí hospodárstva nielen na Slovensku, ale aj v celej Európskej únii.

Členské organizácie platformy zároveň upozorňujú, že okrem zvýšenej podpory je nevyhnutné zrýchliť procesy vyplácania schém, ktoré aktuálne trvajú aj niekoľko mesiacov. Pri čoraz dlhšie zatvorenom gastro sektore totiž dochádzajú prevádzkovateľom úspory a aj bankové úverovanie je čoraz problematickejšie. „Navýšenie prostriedkov o 179 miliónov eur by malo ísť ruka v ruke so zefektívnením procesov pomoci. Navrhujeme preto rezortu dopravy, aby upravil svoju schému po vzore Rakúska, ktoré prepláca až 75 percent fixných nákladov,“ doplnil Machalík.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #reštaurácie #pandémia #gastro podniky #gastro #schéma pomoci