Rezort dopravy by chcel z fondu obnovy zhruba 900 miliónov eur

Z fondu obnovy ministerstvo dopravy a výstavby očakáva najväčšiu sumu na obnovu železničnej infraštruktúry, malo by to byť takmer 600 miliónov eur.

10.03.2021 18:32
vlak, elektrická jednotka 671 Foto:
Najviac peňazí by z fondu obnovy chcelo ministerstvo dopravy na rozvoj železničnej infraštruktúry.
debata

Ministerstvo dopravy a výstavby očakáva z fondu obnovy 600 miliónov eur do železničnej infraštruktúry, 100 miliónov eur na cyklodopravu a 200 miliónov eur na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov s cieľom zvýšiť ich energetickú efektivitu.

V komponente obnovy verejných historických a pamiatkovo chránených budov vidí rezort dopravy a výstavby aj potenciál obnovy vybraných železničných staníc, ktoré sú často v katastrofálnom stave. Ako doplnil Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu, vzhľadom na ich historickú a architektonickú hodnotu je ich obnova investične náročná.

Ministerstvo dopravy a výstavby zároveň pripomína, že z fondu obnovy sa má využiť 50 miliónov aj na podporu elektromobility. Z týchto prostriedkov bude možné podľa rezortu realizovať investície do ekologickej hromadnej dopravy. „To, koľko a na aký účel dostaneme, závisí od rozhodnutia Európskej komisie, ktorá bude mať posledné slovo," dodal Ivan Rudolf.

debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo dopravy #fond obnovy #železničná infraštruktúra
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy