Zatvorte veľké firmy a otvorte obchody, služby i reštaurácie, vyzýva iniciatíva 10 pre gastro

Iniciatíva 10 pre gastro navrhuje riešenie aktuálnej krízy na Slovensku. Podľa nej treba aspoň na 20 dní zatvoriť všetky veľké firmy na Slovensku a otvoriť tie malé.

, 26.02.2021 08:53
Vieden restauracia pandemia
Gastroprevádzky sa dožadujú otvorenia, tvrdia, že vírus sa šíri inými cestami.
7

Iniciatíva 10 pre gastro navrhuje riešenie aktuálnej krízy na Slovensku. Podľa nej treba aspoň na 20 dní zatvoriť všetky firmy na Slovensku, ktoré zamestnávajú 100 a viac zamestnancov. V týchto prevádzkach je podľa iniciatívy dokázateľne vysoký predpoklad významného nekontrolovateľného šírenia vírusu.

Iniciatíva preto vyzýva premiéra Igora Matoviča, ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a hlavného hygienika SR Jána Mikasa, aby začali prijímať účinné opatrenia, ktoré zastavia šírenie vírusu. Ak by sa podľa iniciatívy všetky veľké firmy na Slovensku na 3 týždne zatvorili, striktne by sa kontrolovalo dodržiavanie tohto opatrenia a následne by sa zaviedla karanténa po prekročení hraníc SR, od apríla by sa opäť mohlo fungovanie ekonomiky vrátiť do normálu.

Iniciatíva tiež vyzýva kompetentných, aby naopak, v blízkej dobe umožnili otvorenie maloobchodný prevádzok, prevádzok gastro a iných služieb, aspoň v obmedzenom režime. Zo začiatku len s otvorenými terasami, neskôr aj interiéry, kde by to mohlo byť podmienené registráciou pri návšteve pre jednoduchšie trasovanie kontaktov, ak by to bolo potrebné.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
7 debata chyba
Viac na túto tému: #otvorenie obchodov #gastro prevádzky #10 pre gastro