Oprava ciest by sa mala platiť z toho, čo sa vybralo na predraženom mýte, tvrdí UNAS

Rekonštrukcia ciest prvej triedy by mala byť hradená hlavne z peňazí, ktoré boli vybrané od autodopravcov v rámci súčasného predraženého mýtneho systému. Tvrdí to Únia autodopravcov Slovenska (UNAS), ktorá zároveň vyzýva ministerstvo financií, aby plánovaná rekonštrukcia predmetných ciest nebola financovaná zo štátneho rozpočtu.

23.02.2021 09:31
debata (1)

Ako ďalej upozornil Stanislav Skala z UNAS, napriek protestom autodopravcov z minulého roka a odhaleniam Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) dodnes nikto nenesie zodpovednosť za predražený mýtny systém, ktorý má pod palcom spoločnosť SkyToll. „Cesty prvej triedy by sa mali aspoň určitou čiastkou financovať z výberu mýta a nie celou čiastkou zo štátneho rozpočtu. Dopravcovia chcú platiť, ale spravodlivo,“ zdôraznil Stanislav Skala.

Podľa jeho slov bude UNAS stále vytvárať tlak na ministerstvá, aby vytvorili také podmienky pre nový mýtny tender, aké sú aj v európskych krajinách. „Je smutné, že v čase, keď čelíme koronavírusu a peniaze potrebujeme pre malých a stredných podnikateľov, tak sa nám z prevádzky mýta stráca ročne 80 miliónov eur, ktoré by mohli byť využité pre zdravotnícke potreby,“ dodal Stanislav Skala.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #cesty I. triedy #UNAS #oprava ciest #autodopravcovia