Rezort dopravy chce prevziať schému pre autobusárov a rozšíriť ju o iné segmenty

06.02.2021 10:35

Štátna pomoc nepravidelnej autobusovej doprave bola doposiaľ v gescii Ministerstva hospodárstva (MH) SR. Šéf rezortu dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) však avizoval, že by chcel túto schému prevziať a rozšíriť o ďalšie segmenty, ako sú napríklad taxikári či autoškoly.

Doležal vo štvrtok (4. 2.) vo videu na sociálnej sieti avizoval, že sa chce dohodnúť s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS). „Predbežne sme sa o tom bavili, že by sme tú schému prevzali pod dopravu a rozšírili ju aj o ďalšie segmenty, ktoré patria pod rezort dopravy,“ skonštatoval s tým, že pomoc potrebujú i taxikári, autoškoly, nákladní autodopravcovia či odťahové služby.

Minister dopravy však upozornil, že najskôr sa musí uchádzať o podporu koaličných partnerov. Chce im predstaviť túto schému a keď na ňu získa podporu a zdroje, plánuje ju zrealizovať.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#autobusová doprava #andrej doležal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku