Potravinári jednoznačne odmietajú umožnenie predaja potravín po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti

03.02.2021 19:18
potraviny, ceny, nákupy
Potravinári nechcú, aby sa povolil predaj potravín po minimálnej dobe trvanlivosti. Autor:

V prípade umožnenia predaja potravín po minimálnej dobe trvanlivosti je podľa potravinárov potrebné ustanoviť osobitný právny režim, ktorý by stanovoval zodpovednosť za riziko, spojené s ich predajom a konzumáciou.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) zásadne nesúhlasí s umožnením predaja potravín po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti (DMT). Uviedla toJana Holéciová, hovorkyňa SPPK, v reakcii na návrh novely zákona o potravinách z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR predloženého do medzirezortného pripomienkového konania.

„Hlavným dôvodom sú sanitárne riziká, pretože dátum minimálnej trvanlivosti je stanovovaný práve v záujme garantovať bezpečnosť príslušnej potraviny a zachovania výrobcom garantovaných kvalitatívnych ukazovateľov – vrátane výživovej hodnoty potraviny,“ zdôvodnila.

Ďalším dôvodom je podľa nej prevzatie zodpovednosti za predaj takýchto potravín spotrebiteľom. Výrobcovia potravín zásadne odmietajú niesť zodpovednosť za potraviny predávané po DMT. V prípade predaja takýchto potravín je potrebné ustanoviť osobitný právny režim, ktorý by stanovoval zodpovednosť za riziko, spojené s ich predajom a konzumáciou na predajcovi.

Nevyhnutnosťou by boli aj osobitné a riadne označené predajne alebo predajné pulty, kde by potenciálni zákazníci boli dostatočne informovaní o charaktere ponúkaných potravín.

Dôvodom je podľa Holéciovej aj možné ohrozenie dobrého obchodného mena výrobcov potravín predávaných po DMT. Výrobca by už nemal možnosť ovplyvňovať riadenie rizika, keďže tovar sa nachádza u obchodníka. „Tu opakovane požadujeme zavedenie takých opatrení, ktoré zabránia predaju potravín po dátume minimálnej trvanlivosti pod obchodným menom alebo značkou výrobcu, ale povolia predaj pod obchodným menom alebo značkou daného predajcu. Čiže je potrebné pristúpiť k prebaleniu potraviny,“ podčiarkla.

Vzhľadom na vyššie uvedené Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora podľa hovorkyne odporúča hľadať riešenie problému plytvania potravinami inými cestami ako paušálnym povolením ich predaja po dátume minimálnej trvanlivosti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SPPK #Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora #predaj potravín #minimálna trvanlivosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku