Nové formuláre daňových priznaní k dani z motorových vozidiel sú už dostupné online

Daňové priznania za zdaňovacie obdobie končiace 30. novembrom 2020 a 31. decembrom 2020 je už treba podať na novom vzore.

03.02.2021 18:56
Dane, papiere, zmluvy Foto:
Elektronické formuláre k daňovému priznaniu k dani z motorových vozidiel sú dostupné nielen na portáli finančnej správy, ale aj v aplikácii eDane.
debata (1)

Termín na podanie a zaplatenie dane z motorových vozidiel je v tomto roku posunutý z 31. januára na 31. marca, informovala Finančná správa (FS) SR. Podnikatelia tak majú necelé dva mesiace času na to, aby daňové priznanie podali a daň v novom termíne aj uhradili.

FS pripomenula, že daňové priznania za zdaňovacie obdobie končiace 30. novembrom 2020 a 31. decembrom 2020 musia daňovníci podať na novom vzore. Formuláre nájdete na webe Finančnej správy v ich katalógu formulárov.

Predmetom dane z motorových vozidiel sú vozidlá patriace do kategórie L (motocykle, trojkolky, štvorkolky), M (osobné automobily a autobusy), N (nákladné autá) a O (prípojné vozidlá) evidované v Slovenskej republike, ktoré sa používajú na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť. Nezdaňujú sa dopravné prostriedky ako kolesové a pásové traktory, snežné skútre či pracovné stroje.

Daňovník podáva daňové priznania podľa trvalého pobytu fyzickej osoby alebo sídla právnickej osoby a vybrané daňové subjekty na Daňovom úrade pre vybrané hospodárske subjekty v Bratislave.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Finančná správa #daň z motorových vozidiel
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy