Prieskum: Zamestnávatelia pandémiu nezneužívali, snažili sa zamestnancom vyjsť v ústrety

23.01.2021 12:25
platy, peniaze, robota, robotník
Koronakríza viedla aj k väčšej lojalite zamestnancov, tí sa boja riskovať zmenu práce. Autor:

Pandémia nového koronavírusu mala výrazný dosah na prácu u 47 % zamestnávateľov, zmeny nastali v oblasti benefitov či vo sfére vzdelávania. Vyplýva to z prieskumu personálnej agentúry Grafton.

Firmy počas koronakrízy postupujú opatrne a rozhodujú sa obozretnejšie, a to najmä v kontexte investícií. Spoločnosti tiež vykazovali vyššiu mieru flexibility. Opatrnejší v porovnaní s rokom 2019 však boli i zamestnanci.

„Vďaka nízkej miere nezamestnanosti v predošlých rokoch sa ľudia nebáli meniť zamestnanie. S pandémiou sa však situácia zmenila – ľudia aktuálne viac uprednostňujú stabilitu a istotu dlhodobého zamestnania,“ okomentoval riaditeľ agentúry Grafton jej riaditeľ Miroslav Garaj s tým, že k zmene pracovného miesta pristupujú ľudia opatrnejšie a viditeľná je u nich aj vyššia miera lojality k zamestnávateľovi.

V porovnaní s obdobím pred pandémiou sú firmy k svojim zamestnancom ohľaduplnejšie. „Práve v dobe, keď musia pracovníci maximálne skĺbiť svoj súkromný život s prácou, je férový prístup a pochopenie zo strany zamestnávateľa veľmi dôležitý,“ podotkla spoločnosť.

Najvýraznejšou zmenou počas roku pandémie prešli benefity ponúkané firmami. Zhruba tretina zamestnávateľov bola doteraz nútená ich znížiť, päť percent z nich už však objem poskytovaných benefitov vrátilo na pôvodnú úroveň. „Mnoho firiem z neistotu na trhu a v snahe znižovať svoje náklady obmedzilo firemné školenia, kurzy a prácu s tímom,“ potvrdil odborník na vzdelávanie spoločnosti PLUS Academia Daniek Bacík. Takisto vzdelávanie sa presunulo do on-line priestoru.

Prieskum agentúry ukázal, že napriek tomu, že takmer polovica zamestnávateľov vnímala negatívne dosahy koronakrízy, zhruba 67 % z nich počas vlaňajška nezmenilo výšku miezd svojich zamestnancov. Viac ako štvrtina firiem dokonca mzdy zvyšovala. „V snahe zabezpečiť chod firmy a konkurencieschop­nosť firmy na trhu sa zamestnávatelia rozhodli udržať výšku miezd,“ zhodnotil Garaj. Podniky to podľa neho vyvažovali šetrením nákladov na podujatia a marketing, obmedzovaním investícií, ale aj zmenami v oblasti benefitov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zamestnanosť #prieskum #pandémia #Grafton
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku