ČESMAD vyzýva ministerstvo hospodárstva na odbornú diskusiu k výzve na dotácie

22.01.2021 12:23, aktualizované: 12:43

Združenie cestných dopravcov ČESMAD Slovakia vyzýva Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR) pred spustením druhého kola dotácií pre komerčnú autobusovú dopravu na odbornú diskusiu a prehodnotenie plánu postupovať ako pri prvej výzve na dotácie pre autobusy v minulom roku. „Výška zamýšľanej pomoci MH SR je opäť nedostatočná a neberie do úvahy rozdiely pri podnikaní s autobusmi," uviedol I. viceprezident združenia Pavol Piešťanský.

„Tak ako štát neposkytuje dotáciu na nájomné v jednej výške pre prevádzky na celom Slovensku, ale primerane spravodlivo percentom k výške nájmu, ktorá je iná v Bratislave a iná v Trebišove, MH SR by nemalo dotovať paušálne autobus bez ohľadu na to, aký má vek a emisnú triedu, koľko cestujúcich prepraví a koľko času sa na prepravu využíva," myslí si Piešťanský a dodáva, že v prípade, že sa princíp dotácie pre komerčnú autobusovú dopravu nezmení, príde k likvidácii moderného, bezpečného a ekologického vozidlového parku autobusov na Slovensku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ministerstvo hospodárstva #Česmad #autobus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku