Ministerstvo školstva chce zlučovať príspevkové organizácie

Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling tvrdí, že 16 rôznych organizácií v jeho kompetencii je priveľa a je potrebné ich spájať, aby boli efektívnejšie.

12.01.2021 09:17
Gröhling Foto: ,
Branislav Gröhling chce spájať rozpočtové a príspevkové organizácie spadajúce pod ministerstvo školstva.
debata

„K 1. januáru 2022 pocítime jednu nosnú strešnú organizáciu,“ vyhlásil minister. Poukázal pritom aj na také organizácie, akou je napríklad Štátna školská inšpekcia, ktorá sa spájať s inými nedá. „Ale tie, ktoré sa dajú spojiť myšlienkovo a hodnotovo, ako je napríklad Štátny pedagogický ústav, Metodicko-pedagogické centrum, tak tie by sme chceli dostať pod jednu strechu. Budú mať svoje identity, ale musia navzájom spolu komunikovať,“ uviedol Gröhling.

Problémom podľa ministra je, že teraz sídlia v rôznych budovách, majú iné vedenie a sú rozdrobené. „Chceme ich spojiť, aby spolupracovali a robili spoločne servis učiteľom a následne aj žiakom,“ doplnil.

Medzi rozpočtové organizácie rezortu patrí Agentúra na podporu výskumu a vývoja, Výskumná agentúra, Medzinárodné laserové centrum, Metodicko-pedagogické centrum, Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania, Slovenská pedagogická knižnica, Slovenský historický ústav v Ríme, Štátna školská inšpekcia, Štátny inštitút odborného vzdelávania a Štátny pedagogický ústav. Príspevkovými organizáciami rezortu školstva sú Antidopingová agentúra SR, Centrum vedecko-technických informácií SR, Národné športové centrum, Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov, IUVENTA a Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie.

debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo školstva #Branislav Gröhling #príspevkové organizácie #rozpočtové organizácie