Ministerstvo školstva chce zlučovať príspevkové organizácie

12.01.2021 09:17
Gröhling
Branislav Gröhling chce spájať rozpočtové a príspevkové organizácie spadajúce pod ministerstvo školstva. Autor: ,

Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling tvrdí, že 16 rôznych organizácií v jeho kompetencii je priveľa a je potrebné ich spájať, aby boli efektívnejšie.

„K 1. januáru 2022 pocítime jednu nosnú strešnú organizáciu,“ vyhlásil minister. Poukázal pritom aj na také organizácie, akou je napríklad Štátna školská inšpekcia, ktorá sa spájať s inými nedá. „Ale tie, ktoré sa dajú spojiť myšlienkovo a hodnotovo, ako je napríklad Štátny pedagogický ústav, Metodicko-pedagogické centrum, tak tie by sme chceli dostať pod jednu strechu. Budú mať svoje identity, ale musia navzájom spolu komunikovať,“ uviedol Gröhling.

Problémom podľa ministra je, že teraz sídlia v rôznych budovách, majú iné vedenie a sú rozdrobené. „Chceme ich spojiť, aby spolupracovali a robili spoločne servis učiteľom a následne aj žiakom,“ doplnil.

Medzi rozpočtové organizácie rezortu patrí Agentúra na podporu výskumu a vývoja, Výskumná agentúra, Medzinárodné laserové centrum, Metodicko-pedagogické centrum, Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania, Slovenská pedagogická knižnica, Slovenský historický ústav v Ríme, Štátna školská inšpekcia, Štátny inštitút odborného vzdelávania a Štátny pedagogický ústav. Príspevkovými organizáciami rezortu školstva sú Antidopingová agentúra SR, Centrum vedecko-technických informácií SR, Národné športové centrum, Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov, IUVENTA a Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozpočtové organizácie #príspevkové organizácie #ministerstvo školstva #Branislav Gröhling
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku