Cez víkend testoval aj U. S. Steel. Našiel vyše 200 nakazených zamestnancov

V košických oceliarňach U. S. Steel (USSK) sa po víkendovom plošnom testovaní v meste zvýšil počet zamestnancov s pozitívnym výsledkom na ochorenie COVID-19 na viac ako 200. Antigénové testovanie priamo v areáli podniku pritom bude pokračovať aj v ďalších dňoch. V pondelok o tom informoval hovorca podniku Ján Bača.

11.01.2021 14:37
debata (5)

Vo vstupnom areáli oceliarní je od piatka (8. 1.) zriadené verejné odberové miesto. „Celkovo nám po tomto testovacom víkende stúpol počet pozitívne testovaných v podniku nad 200 zamestnancov. Postupne z rôznych pracovísk prichádzajú informácie aj z iných testovacích miest. Títo ľudia ostanú v karanténe a zároveň sa dajú pretestovať aj ich blízke kontakty, a takto sa podarí znížiť ďalšie šírenie nákazy,“ uviedol Bača.

V priebehu prvých troch dní pri továrni otestovali 2522 ľudí, z nich bolo 1240 zamestnancov. Pozitívne výsledky testov malo 67 ľudí. V pondelok začalo testovanie od 7.00 h a pokračuje do 19.00 h, dopoludnia pribudlo 307 otestovaných. „Mestu patrí vďaka za to, že zorganizovalo toto testovanie a konkrétne aj dobrovoľníkom, ktorí pracovali u nás,“ konštatoval hovorca.

V podniku sa zároveň rozhodli predĺžiť testovanie minimálne do konca tohto týždňa. „Časy sme viac prispôsobili nástupom zmien v USSK. To znamená, že od utorka (12. 1.) začíname testovať na verejnom mieste pri budove Vonkajších vzťahov od 6.30 do 11.30 h a po dvojhodinovej prestávke potom od 13.30 do 18.30 h,“ informoval Bača. U. S. Steel Košice s dcérskymi spoločnosťami má celkovo zhruba 9500 zamestnancov.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #testovanie #zamestnanci #pandémia #U.S. Steel Košice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy