V Rimavskej Sobote pribudnú pracovné miesta. Budú sa tam vyrábať karavany

05.01.2021 09:16

V Rimavskej Sobote plánuje hronskožiarska spoločnosť ARDIS ZH, s.r.o., vybudovať nový výrobný závod na karavany. Zo zámeru, ktorý predložila spoločnosť na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) vyplýva, že predpokladané investičné náklady sú 12 miliónov eur. Výrobný závod má slúžiť na výrobu, montáž a súčasne na vývoj a výskum pre výrobu karavanov.

Závod v okresnom meste vytvorí 50 nových pracovných miest, z ktorých bude desať administratívnych a 40 výrobných zamestnancov. Lokalita sa nachádza v centrálnej časti katastrálneho územia mesta Rimavská Sobota, pričom ide o pozemky charakterizované ako zastavané plochy a nádvoria. Výstavba piatich hál určených na výrobu, montáž, vývoj a výskum sa má začať po skončení procesu EIA a získaní príslušných povolení.

„Z hľadiska dopravnej dostupnosti je predmetné územie veľmi dobre prístupné vzhľadom na skutočnosť, že v bezprostrednej blízkosti je vedená cestná komunikácia I/16 (E58) spájajúca Zvolen s Lučencom, Rožňavou a Košicami, z ktorej bude riešený aj prístup do areálu závodu prostredníctvom jestvujúcich križovatiek,“ konštatuje sa v zámere.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rimavská Sobota #pracovné miesta #práca #nová investícia #karavany #karavan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku