Vianočné stoly boli štedrejšie ako vlani, pri darčekoch sme sa uskromnili

29.12.2020 15:11

Tohtoročné Vianoce boli aj napriek pandémii koronavírusu na Slovensku relatívne bohaté. Podľa štatistík Slovenskej sporiteľne zaplatili Slováci kartou v potravinách počas štyroch decembrových týždňov približne o 10 % viac ako vlani. Priemerná platba v potravinách medziročne narástla z 20 na 22 eur. Poklesol však objem platieb za nákup oblečenia či topánok, a to približne o pätinu. O desatinu poklesli platby za športové potreby, knihy, hračky, papiernictvo či ďalšie potreby a doplnky.

Celkovo však decembrové platby kartou klientov najväčšej banky v obchodoch a na internete dosiahli viac ako 733 mil. eur, čo je iba o jedno percento menej ako počas rovnakého obdobia minulého roka.

„Adventné víkendy patria tradične medzi najsilnejšie dni v roku, keď sa Slováci pripravujú na Vianoce. Tento rok najviac míňali počas tretieho adventného víkendu, teda 12. a 13. decembra. Okrem toho, že išlo o posledný víkend, keď boli otvorené obchody, bol to zároveň aj povýplatný termín. Celkovo bol však najsilnejším decembrovým dňom piatok 18. decembra, počas ktorého naši klienti zaplatili v kamenných obchodoch kartou nákupy za viac ako 20 mil. eur,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vianoce #Slovenská sporiteľňa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku