Povianočné výpredaje sa začali. Ľudia sa vrhli na online nákupy

, 28.12.2020 11:10

Ustal prvý ošiaľ a už sa začal ďalší. Len pár dní po predvianočných nákupoch sa ľudia opäť vracajú do obchodov, aby tak využili povianočné výpredaje. Koniec decembra je tak pre mnohé e-shopy druhým najsilnejším obdobím roka.

Záujem o online nákupy v povianočných dňoch rastie zhruba o polovicu oproti bežnému roku, ktorý už beztak prekonal všetky rekordy. Najväčším lákadlom sú obrovské povianočné zľavy a finančné darčeky, ktoré si mnohí našli pod vianočným stromčekom.

„Ďalší veľký skok v nákupoch očakávame 4. januára, kedy mnohí po dovolenke znova usadnú za počítače a pustia sa do práce,“ informuje Tomáš Braverman, šéf nákupného radcu Heureka. Aj pri zľavách si však treba dávať pozor. Priemerná výška tých skutočných sa pohybuje okolo 18 %, takže niektoré sľubované fantastické zľavy nemusia byť vôbec výhodné. „Niekedy sú zľavnené ceny iba návratom k priemernej trhovej cene. Celoročný vývoj a porovnanie cien preto uvádzame v podobe grafickej krivky pri každom produkte. Kontrola ceny môže ušetriť nemalé peniaze,“ radí Bravermann.

Aj po Vianociach si však na tovar počkáme dlhšie ako je bežné. Z dôvodu zatvorených obchodov bude tento rok aj v povianočnom čase nápor na e-shopy a kuriérske spoločnosti enormný. Čakacia doba na doručenie objednaného tovaru sa tak môže predlžovať. Opäť sa však dá platiť aj na dobierku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vianoce #výpredaje
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku