Na Slovensku pracuje čoraz menej Ukrajincov a Srbov, môže za to koronavírus

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu novembra sa ich počet postupne znížil na 70-tisíc. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 8,3-tisíca cudzincov menej. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

21.12.2020 10:09
debata (4)

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V novembri tohto roka ich na slovenskom trhu práce ubudlo 561, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil pod 20-tisíc. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 532 osôb na 10,5-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,7-tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu novembra tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,2-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,8-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,9-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 11 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #práca #cudzinci #koronakríza
Flowers