Bratislava odpustí poplatky za užívanie verejného priestranstva pod terasami

17.12.2020 12:51

Bratislava odpustí podnikateľom poplatok za užívanie verejného priestranstva pod terasami. Rozhodli o tom poslanci na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. "Magistrát hlavného mesta odpustil prevádzkam 100 percent dane za užívanie verejného priestranstva pre plochy terás v takom rozsahu, v akom boli povolené v roku 2019," uvádza mesto. Poslanci mestského zastupiteľstva dnes schválili uznesenie, ktoré umožňuje odpustenie poplatku za zabratie verejného priestranstva pod terasou aj v nasledujúcich mesiacoch. "Dane budú odpustené rovnako vo výške, v akej boli schválené pre jednotlivé terasy v predchádzajúcom roku," doplnilo mesto.

Hlavné mesto už na začiatku letnej sezóny vyšlo v ústrety prevádzkam, ktoré musia pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu fungovať v obmedzenom režime, čelia výpadkom z tržieb a počas letnej či zimnej sezóny využívali terasy. „Magistrát dáva povolenie a vyberá daň len za pozemky a komunikácie hlavného mesta. Mesto toto opatrenie stálo približne 200-tisíc eur, nakoľko sú terasy využívané výnimočne dlhšie a na väčších plochách z dôvodu povinných rozostupov je možné, že táto suma bude vyššia,“ vysvetlilo mesto. K úplnému odpusteniu dane alebo jej časti sa v lete hlásili aj niektoré mestské časti Bratislavy. Staré Mesto tiež ohlásilo odpustenie tejto dane do 50 percent aj po letnej sezóne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#terasy #reštaurácie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku