0

V rámci Prvej pomoci rezort práce do konca novembra vyplatil 658 miliónov eur

autor: , 16.12.2020 14:41

V rámci schémy Prvá pomoc+ a Prvá pomoc sa k žiadateľom do konca novembra dostalo bezmála 658 miliónov eur. Informuje o tom ministerstvo práce, do ktorého gescie pomoc spadá.

Okrem celkovej čiastky stúpla aj alokácia na jedného zamestnanca, ktorá dosahuje takmer 460 eur. Nárast priemernej podpory na jedno pracovné miesto je viditeľný vo všetkých kategóriách podnikov.

Pomoc podľa rezortu práce naďalej najintenzívnejšie čerpajú mikropodniky a veľké podniky. V prípade odvetví smeruje najväčšia časť pomoci na podporu priemyselnej výroby, až 32,6 %. Medzimesačne však došlo v odvetví priemyslu k miernemu poklesu v podiele na uhrádzanej sume. S väčším odstupom nasleduje veľkoobchod a maloobchod –16,7 percent a stavebníctvo s 12,8 percentami. Podniky v ubytovacích a stravovacích službách za október do 30. novembra získali 10,7 percent. Zvyšné odvetvia si k tomu istému dátumu rozdelili zvyšných 20 percent.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #prvá pomoc #podniky #koronakríza