V najmenej rozvinutých okresoch chce Remišová podporiť 120 pracovných miest

25.11.2020 12:54

Vláda podporí vytvorenie nových pracovných miest v najmenej rozvinutých okresoch (NRO). Uviedla to po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).

„Na vláde sme schválili podporu pre 17 najmenej rozvinutých okresov v hodnote 5,8 milióna eur. Táto schéma pre najmenej rozvinuté okresy má za cieľ podporiť najmä investície v obciach a v najmenej rozvinutých regiónoch, kde je veľká nezamestnanosť. Týmito projektmi vytvárame 120 pracovných miest,“ priblížila.

Vláda podľa nej pokladá za mimoriadne potrebné, aby sa v časoch ekonomickej krízy robili aj malé investície na lokálnej úrovni. „Sú to projekty, ktoré boli vybrané a podporené ‚zdola‘, priamo miestnymi komunitami. Zaviedli sme nový hodnotiaci proces s bodovým hodnotením, zavádzame hodnotiacu komisiu,“ poznamenala.

„Pevne veríme, že aj takýmito dotačnými schémami pre najmenej rozvinuté okresy, kde je veľmi ťažká situácia, podporíme tvorbu a udržanie pracovných miest,“ dodala Remišová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pracovné miesta #Veronika Remišová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku