ANKETA: Vybrali by ste si peniaze alebo zostanete pri gastrolístkoch?

, 25.11.2020 12:48

Systém fungovania obedov pre zamestnancov sa má od marca budúceho roka zmeniť. Ľudia by si tak mohli vyberať medzi klasickými gastrolístkami alebo hotovosťou. Hovorí o tom novela Zákonníka práce, o ktorej má na tejto schôdzi rozhodnúť parlament.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) k osudu gastrolístkov rozbehol na sociálnej sieti aj anketu. „Ktorý variant si vyberiete vy? Ak gastrolístky tak dajte páčik, ak si vyberiete peniaze tak dajte srdiečko,“ pýta sa minister práce. I keď názor ľudí zisťuje predsa len troška neskoro, keďže sa zdá, že zmena je už spečatená.

Čo zmení novela Zákonníka práce?

  • Zamestnanec si bude môcť od marca vybrať medzi gastrolístkami, ich elektronickou podobou a peniazmi. Finančný príspevok má byť, rovnako ak papierový gastrolístok, oslobodený od daní a odvodov. A v rovnakej výške.
  • Zamestnávateľ bude môcť upraviť podrobnejšie pravidlá, ako si budú zamestnanci vyberať. Kým si vyberú, môže firma poskytovať stravovacie poukážky alebo finančný príspevok na základe svojho rozhodnutia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Krajniak #gastrolístky #anketa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku