Krajniak chce proti chudobe bojovať poskytovaním potravín a materiálnej pomoci

Poskytovanie potravín, stravy a materiálnej pomoci pre najodkázanejšie osoby sa stane jedným z kľúčových opatrení politík zameraných na podporu sociálneho začlenenia a boja proti chudobe. Vyplýva to z aktualizácie Národnej rámcovej stratégie podpory sociálneho začlenenia a boja proti chudobe z dielne rezortu ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina), ktorú v stredu schválila vláda.

25.11.2020 11:07
6

Toto opatrenie sa podľa rezortu práce a sociálnych vecí dopĺňa medzi kľúčové oblasti aj v súvislosti s aktuálnymi dopadmi pandémie a možnosťami poskytovania priamej materiálnej pomoci najodkázanejším, ktorí sú vo veľkom riziku absolútneho sociálneho vylúčenia a chudoby.

Vládou schválené aktualizované znenie národnej rámcovej stratégie podľa ministerstva reaguje na nové výzvy vyplývajúce najmä z Európskeho piliera sociálnych práv, prijatie programového vyhlásenia vlády na roky 2020 až 2024, prípravu nového programového obdobia pre využívane európskych štrukturálnych a investičných fondov v rokoch 2021 až 2027, ako aj na ciele vyplývajúce z Národného programu reforiem Slovenskej republiky 2020. Materiál tiež zohľadňuje výzvy v oblasti súčasného boja s pandémiou koronavírusu a jej dôsledkami.

Prvé znenie národnej rámcovej stratégie schválila vláda ešte v roku 2015. Ide o základný rámcový strategický dokument v oblasti podpory sociálneho začlenenia a boja proti chudobe. Cieľom stratégie je systematizovať prístupy k riešeniu chudoby a sociálneho vylúčenia a rozvíjať ich pod jednotným rámcom, a to najmä vo vzťahu k cieľom vyplývajúcim zo stratégie Európa 2020.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
6 debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #obedy zadarmo #Krajniak #chudoba