Terasa môže byť prekrytá len z troch strán. Hygienici sprísnili opatrenia pre reštaurácie

, 24.11.2020 19:11

Od piatku 27. novembra začne platiť nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva. Tá mení pravidlá pre reštaurácie i hromadné podujatia.

Po novom sa za vonkajšiu časť, kde je možné podávať pokrmy i nápoje bude považovať len terasa s otvoreným vchodom. Môže byť ohraničená krátkodobými či dlhodobými konštrukciami z troch bočných strán.

Zdá sa, že hygienici takto reagujú na zastrešovanie terás. Niektoré reštaurácie takto reagovali na zhoršenie počasia.

Vyhláška k organizovaniu hromadných podujatí a k prevádzkam

  • Nová úprava má platnosťou od piatka 27. novembra.
  • Vyhláškou sa spresnila definícia exteriérových častí prevádzky, v ktorých je povolené podávanie pokrmov a nápojov. Pod exteriérovou časťou prevádzky sa rozumie priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený krátkodobými či dlhodobými konštrukciami maximálne z troch bočných strán.
  • Hromadné podujatia nad 6 osôb, ktoré sa môžu konať, sa presnejšie definujú: ide o hromadné podujatia jednorazovej povahy, ktoré trvajú najviac 48 hodín. Ich účastníci musia mať v čase začiatku negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu nie starší ako 12 hodín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vyhláška #ÚVZ #terasa #reštaurácie #hygienici
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku