Pandémia obmedzuje otváracie hodiny na pošte. Dotkne sa to 31 pobočiek

Slovenská pošta naďalej zabezpečuje svoje služby v štandardnom režime, pričom obmedzenia v otváracích hodinách pre verejnosť sú len na 31 pobočkách z vyše 1 500 pobočiek. Počet zamestnancov pošty, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie Covid-19, sa pohybuje okolo 110, pričom pošta má celkovo 13-tisíc pracovníkov.

19.11.2020 15:40
pošta, okienko, peňaženka Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (1)

Ako ďalej uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, približne 200 zamestnancov pošty je v povinnej karanténe. Ďalšia časť zamestnancov je práceneschopná z iného dôvodu ako pandémia koronavírusu, ďalšia časť čerpá dovolenku. V dnešný deň, 19. novembra, bolo mimo pracoviska asi 13 percent zamestnancov.

„Slovenská pošta a všetci jej zamestnanci prísne dbajú na dodržiavania hygienických pravidiel na všetkých pracoviskách pošty, či už tam, kde sa pohybujú klienti, alebo aj v priestoroch, kde sú pracovníci. Klienti pošty sú občanmi, ktorým z núdzového stavu vyplývajú povinnosti, a tak, ako je to vo všeobecnej populácii, aj medzi našimi klientmi sa nájdu takí, ktorí opatrenia nedržiavajú dôsledne. Našťastie, ich počet nie je vysoký,“ dodala Iveta Dorčáková.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská pošta #pošta #otváracie hodiny #pandémia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy