Vodiči dopravcov vracajúci sa 2. 11. sa nemusia preukázať negatívnym testom

Vodiči slovenských dopravcov, ktorí vykonávajú medzinárodnú aj vnútroštátnu nákladnú dopravu či pravidelnú medzinárodnú autobusovú dopravu, nebudú pri výkone dopravných činností povinní preukazovať sa potvrdením o negatívnom výsledku testu na nový koronavírus. A to RT - PCR testu alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19. Týka sa to vodičov, ktorí sa v čase od 29. októbra do 1. novembra nebudú nachádzať na území Slovenska alebo vzhľadom na nepretržitý výkon svojho povolania sa nebudú môcť zúčastniť celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“.

30.10.2020 11:47
debata

Ako ďalej informoval Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu, výnimka sa vzťahuje aj na vodičov zahraničných dopravcov, ktorí budú v danom čase vykonávať na území Slovenskej republiky dopravné činnosti vo vzťahu k medzinárodnej nákladnej doprave (nakládka tovaru, vykládka tovaru, tranzit cez územie SR) a pravidelnej autobusovej doprave (pri preprave osôb), a to výlučne na účely realizácie týchto dopravných činností.

Rezort dopravy a výstavby odporúča všetkým spomínaným vodičom, aby vo vlastnom záujme absolvovali potrebné testovanie na ochorenie COVID-19 bezodkladne, keď im to plnenie ich pracovných povinností dovolí. Toto usmernenie sa totiž vzťahuje výlučne na činnosti súvisiace s výkonom pracovných povinností pri realizácii dopravy a nezakladá výnimku z Uznesenia vlády pre iné účely.

debata chyba
Viac na túto tému: #testovanie #dopravcovia