Bratislava električky potrebuje, treba predĺžiť trať popred SND, tvrdí Doležal

Už o pár dní začnú Bratislavčania využívať zmodernizovanú električkovú trať od Hradného tunelu do Karlovej Vsi a Dúbravky. Rekonštrukcia stála približne 66 miliónov eur.

23.10.2020 17:33
elektricka, karlovka, dubravka, električka Foto: , ,
Rekonštrukcia trate v dĺžke necelých 7 kilometrov stála 66 miliónov eur.
debata (1)

Dúbravsko-Karloveská radiála je strategickou dopravnou trasou spájajúcou mestské časti Dúbravka a Karlova Ves s centrom mesta. Zmodernizovaný úsek meria 6,77 kilometra, začína v tuneli pod Hradným vrchom a končí na križovatke M. Sch. Trnavského s Hanulovou. Rekonštrukcia stála približne 66 miliónov eur.

“V čase špičky bude tadiaľto jazdiť električka každé dve minúty, trolejbus každé štyri,” povedal na tlačovej besede pri príležitosti jej uvedenia do prevádzky primátor Bratislavy Matúš Vallo. Okrem zeleného povrchu na niektorých úsekoch ocenil aj to, že na zastávkach pribudli lavičky so zabudovanými USB portami na dobíjanie smartfónov a aj smetné koše na triedený odpad.

Radiála bude do prevádzky uvedená v pondelok 26. októbra. Neznamená to však, že je úplne hotová. Treba ešte dokončiť stavebné úpravy v okolí a vymeniť asfaltový povrch v niekoľkých úsekoch, čo môže komplikovať situácia s lockdownom. Navyše sa niektorí obyvatelia obávajú, či sa nezopakujú problémy s hlukom, ktoré sa objavili po dočasnom spustení časti radiály na jar.

VIDEO: Pozrite si zmodernizovanú električkovú trať v Karlovej Vsi a Dúbravke

„Verím, že sa nám po tomto úspešnom projekte podarí naštartovať aj výstavbu pokračovania električkovej trate v Petržalke, na ktorú máme tiež plánované financie z Európskej únie,“ povedal minister dopravy Andrej Doležal.

Zároveň vyhlásil, že podporuje akékoľvek ďalšie rozumné riešenie koľajovej dopravy po Bratislave, vrátane vedenia električkovej trate po Pribinovej ulici popred budovu Slovenského národného divadla. “Je pre mňa ale extrémne dôležité, aby vznikla štúdia, ktorá bude garantovať, že nepríde k žiadnemu rušeniu predstavení v divadle,” doplnil.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #električka #modernizácia električkovej trate #Karlovesko-dúbravská radiála